جدیدترین اخبار
 • نحوه دستور العمل و اطلاع رسانی تبلیغات پزشکان در فضای مجازی

  نحوه دستور العمل و اطلاع رسانی تبلیغات پزشکان در فضای مجازی

  1396/12/10    ادامه ...
 • ثبت نام سمینار "تجویز تخصصی عینک

  ثبت نام سمینار "تجویز تخصصی عینک": با 10 امتیاز باز اموزی هزینه ثبت نام فارغ‌التحصیلان اپتومتری در مقاطع کارشناسی و بالاتر تا پایان روز بیستم دی ماه ۱۳۹۶ مبلغ یکصد هزار تومان و پس از آن یکصد و بیست هزار تومان خواهد بود. هزینه ثبت نام دانشجویان کارشناسی اپتومتری به ازای هر روز شرکت در سمینار 25 هزارتومان است. هزینه همراه هر روز 30 هزارتومان است. نحوه ثبت نام: ۱- واریز وجه ثبت نام به حساب شماره 842018089 مهرگستر بانک کشاورزی و یا به کارت شماره: 6037707000067094 بانک کشاورزی به نام جامعه اپتومتری ایران شماره شبا IR670160000000000842018089 ۲- ثبت نام در سامانه آموزش مداوم جامعه پزشکی ایران به نشانی : http://www.ircme.ir از تمامی همکارانی که هزینه ثبت نام را واریز می کنند خواهشمندیم به دفتر جامعه اپتومتری ایران با شماره 66363637 اطلاع دهند.

  1396/10/17    ادامه ...
 • کارگاه_ شماره 4 کارگاه_ های عملی سمینار 5- 6بهمن

  کارگاه_ شماره ۴ " پریمتری و استراتژی ها؛ تجویز پاراکلینیک، نسخه خوانی، مفاهیم پروتکل ها و نحوه انتخاب و اجرا" Perimetry strategies: ordering, concepts & methods of assessment مدرس کارگاه : اپتومتریست عنایتی ، کارشناس ارشد اپتومتری زمان : جمعه ۶ بهمن ماه ۱۳۹۶ ساعت : ۱۵ الی ۱۷ مکان: دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی دانشکده پزشکی انتهای راهروی نمایشگاه کلاس شماره یک در ابتدا ضمن تشریح کاربرد پریمتری و اندیکاسیون های آن، نحوه درخواست و نسخه نویسی برای هر بیمار بر حسب نوع بیماری و مرحله بیماری ؛ و پس از آن روش خواندن نسخه پریمتری و آماده سازی دستگاه بر حسب تست درخواستی توضیح داده می شود. سپس تست بر روی دستگاه جدید هامفری که متداولترین پریمتر اتوماتیک است، اجرا و به انواع استراتژی های آستانه نظیر SITA STANDARD, SITA FAST, SITA SWAP و نیز فوق آستانه ای نظیر C40, C76, C64 و پریفرال تست ها اشاره میشود. در انتها پس از انجام چند تست بر روی داوطلبین در کارگاه، مولفه های تحلیل شده در پرینت آزمون تشریح می گردد. در این کارگاه با نمایش اسلاید، نمونه هایی از پریمتری بیماران گلوکومی و ... به همراه سایر مدارک بالینی ( همچون تصاویر OCT و آنژیوگرافی و پرونده بینایی بیماران) ارایه و به ارتباط یافته های کلینیکی خواهیم پرداخت. در پایان به شرکت کنندگان گواهی حضور در کارگاه و کسب مهارت کارگاه مورد نظر داده خواهد شد.

  1396/10/17    ادامه ...
 • کارگاه_ شماره ۳ کارگاه_ های عملی سمینار 5- 6بهمن

  کارگاه_ شماره ۳ " فارماکولوژی در اپتومتری؛ طبقه بندی و کاربرد بالینی" Pharmacology in optometry: Categories & clinical usage مدرس کارگاه: اپتومتریست علیرضا جعفری کارشناس ارشد اپتومتری زمان : جمعه ۶ بهمن ماه ۱۳۹۶ ساعت : ۹ الی ۱۲ صبح مکان :دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی دانشکده پزشکی انتهای راهروی نمایشگاه کلاس شماره یک در این کارگاه ضمن ارایه بیش از 80 نمونه داروهای چشمی، به تقسیم بندی کاربردی داروها خواهیم پرداخت و علاوه بر ذکر گروه دارویی و ترکیبات هرکدام، به مکانیسم عمل انها و کاربرد هر یک همراه با تصاویر بیماریهایی که داروی مذکور در آن مورد کاربرد دارد، پرداخته خواهد شد. دوزاژ معمول استفاده، عوارض جانبی احتمالی هر دارو و برند های موجود در بازار کشور به همراه خود محصول توضیح داده میشود. این دارو ها شامل انواع آنتی بیوتیکها، دکونژستانتها، آنتی ویرالها، آنتی آلرژیکها، آنتی گلوکوم ها، استروییدهای چشمی، ضدالتهاب های غیر استروییدی، بی حس کننده ها، سیکلوپلژیک ها و میدریاتیک ها، لوبریکانتها ، ویتامین ها و ... هستند. در پایان به شرکت کنندگان گواهی حضور در کارگاه داده خواهد شد.

  1396/10/17    ادامه ...
 • کارگاه شماره 2 کارگاه_ های عملی سمینار 5- 6بهمن

  کارگاه شماره 2 در کارگاه دوم، عصر پنج شنبه 5 دی ماه با نام "مارکتینگ لنزهای تماسی در ایران؛ سافت، هارد، محلولها و داروهای مربوطه" Iran contact lenses marketing: Soft, hard, solutions & related drugs. با جمع آوری همه نمونه های لنز های تماسی موجود در بازار کشور ( تعداد بیش از 100 عدد) ضمن ارایه جدولی به شرکت کنندگان حاوی اسامی شرکت های معتبر واردکننده و نام تجاری لنزهای تماسی به تشریح تک تک محصولات ( کشور سازنده، متریال لنز، ویژگیهایی همچون درصد آب لنز، میزان عبور اکسیژن و ...) پرداخته و طول عمر مفید و نحوه استفاده روزانه انها بیان میگردد. در این کارگاه سعی شده است تا شرکت کنندگان از نزدیک با همه محصولات موجود و طول عمر مفید و رنگهای لنز های موجود و انواع محلولهای آنها و نیز داروها و قطره های مورد استفاده در تسهیل مصرف لنز آشنا شوند.

  1396/10/17    ادامه ...

جدیدترین مقالات

گروه مقاله: کم بینایی
علم بينايي‌سنجي با دو شاخه اصلي چشم پزشكي و بينايي سنجي (اپتومتري) وظيفه حفظ و نگهداري سلامت و بهداشت اين حس ظريف و مهم را بر عهده دارد. ما در اينجا شاخه ناشناخته‌تر اين علم يعني علم بينايي سنجي را كه در رشته دانشگاهي بينايي‌سنجي تدريس مي‌شود، معرفي مي‌كنيم.
تاریخ ثبت:1392/05/13
مشاهده مقاله

گروه مقاله: عیوب پاتولوژی
در این نوشته به صورت اجمالی به بررسی مطالب مربوط به بلفاریت از جمله بلفاریت مزمن قدامی، بلفاریت مزمن خلفی، شرایط مرتبط با بلفاریت مزمن و بلفاریت زاویه ای پرداخته می شود.
تاریخ ثبت:1392/06/08
مشاهده مقاله

گروه مقاله: عیوب پاتولوژی
در این بخش به بررسی التهاب های ملتحمه با منشا آلرژی می پردازیم. با توجه به شیوع بالای این بیماری در میان مراجعه کنندگان، آشنایی با علل و شیوه درمان آن برای اپتومتریستها بسیار حائز اهمیت است. در این بخش به بررسی مطالب زیر پرداخته می شود . Acute Allergic Rhinoconjunctivitis Vernal Kertoconjunctivitis Atopic Keratoconjunctivitis Giant Papillary Conjunctivitis
تاریخ ثبت:1392/06/08
مشاهده مقاله

گروه مقاله: تجویز لنز تماسی
لنزهای تماسی عدسی های کوچک مدور، نازک و شفافی هستند که بر روی قرنیه قرار گرفته و لایه اشکی را می پوشانند. این لنزها برای اصلاح عیوب رفرکتیو بیمارانی به کار می روند که به هر دلیلی تمایلی به استفاده از عینک نشان نمی دهند.
تاریخ ثبت:1392/06/08
مشاهده مقاله
 


جستجو در سایت  
تبلیغات  
default

اطلاعات شما  میهمان هستیدتاریخ امروز: دوشنبه 3 اردیبهشت سال 1397

کلیه حقوق این سایت برای انجمن صنفی اپتومتری ایران محفوظ می باشد.

طراحی و اجرا توسط شرکت برنامه نویسان همراه فجر